„Mam prawa i je znam”

Dzieci powinny znać prawa, które gwarantuje im Konwencja Praw Dziecka. Dzięki temu mają możliwość rozpoznania sytuacji, w których ich prawa zostają łamane lub nadużyte. W najstarszych grupach zostały przeprowadzone zajęcia „Mam prawa i je znam”. Dzieci obejrzały przedstawienie psychoedukacyjne, wystawione za pomocą sylwet. Wspólnie z nauczycielem stworzyły własną definicję konstytucji, a także dowiedziały się jakie prawa im przysługują. Została wykonana tablica z prawami dziecka, którą przedszkolaki przypieczętowały odciśniętym palcem, podpisując się i zgadzając z tymi prawami. Dzięki zajęciom, które poprzez zabawę uczą wartościowych przekazów, dzieci zostają w naturalny sposób oswojone z trudnym tematem jakim jest „prawo do…”